O nas

Samorządowe Przedszkole nr 98 w Krakowie usytuowane jest w Dzielnicy Nowa Huta na osiedlu Centrum B, w jego centralnej części. Zewsząd otoczone jest zielenią. Bardzo łatwo do nas trafić. Prowadzą do nas szlaki komunikacyjne ze wszystkich stron Krakowa. Przedszkole czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 6.00 do 17.00. W budynku znajdują się cztery duże, jasne, dobrze wyposażone, kolorowo i estetycznie urządzone sale, które pozwalają na twórczą zabawę i swobodne działania dzieci. Każda sala ma swoją łazienkę, gdzie umywalki, ubikacje, lustro, wieszaki, półeczki zamontowane są na wysokości wzrostu dziecka. Duża przestronna szatnia pozwala na swobodne rozbieranie i ubieranie dziecka, przy czym każde dziecko korzysta z przeznaczonych tylko dla siebie półek i wieszaka na garderobę.  Z tyłu budynku znajduje się duży zielony ogród do zabaw dla dzieci  z piaskownicą, urządzeniami do zabaw. W placówce mieści się gabinet psychologiczny oferujący pomoc psychologa. Nad bezpieczeństwem i rozwojem dziecka czuwają nauczycielki przygotowane do pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym. Pomocą służą woźne oddziałowe dbające o czystość w przedszkolu, dwie kucharki przygotowujące smaczne posiłki pod kierunkiem intendenta. Nad całością czuwa dyrektor przedszkola.

Program „w pigułce”

Praca z dzieckiem w naszym przedszkolu opiera się głównie na jego zainteresowaniach, potrzebach i doświadczeniach . Chcemy nauczyć dziecko:

• krytycznego i refleksyjnego myślenia,
  • kreatywnego rozwiązywania problemów,
  • przygotowania go do życia w zmieniających się warunkach i sytuacjach.
  • Kładziemy nacisk na „grupowość,” bo dziecko jest i będzie w życiu ciągle w jakimś układzie społecznym. Pozatem niepowodzenie zespołowe jest mniej przykre niż indywidualne, a porażka doznana przez grupę nie wytwarza poczucia mniejszej wartości, które jest często następstwem niepowodzeń szkolnych,
  • W pracy naszego przedszkola dominują również treści edukacji o charakterze patriotycznym, poprzez poznawanie środowiska lokalnego, uroczystości. Uważamy, że ta część pracy wychowawczo-dydaktycznej jest nośnikiem ogromnych treści wychowawczych i jest przyszłą edukacją dla polskości. Ze szczególnym pietyzmem pielęgnujemy też tradycje narodowe uważając, że są zalążkiem powstawania postaw społeczno-obywatelskich.
  • Realizujemy poszerzoną edukację matematyczną. Mamy opracowaną innowację, której trzonem jest koncepcja prof. E.Gruszczyk Kolczyńskiej.
  • Wychodzimy naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. W pracy wychowawczej i dydaktycznej stosujemy daleko posuniętą indywidualizację . Szczególny nacisk kładziemy na ujednolicenie oddziaływań dom-przedszkole.
  •  Naszym atutem jest dobra atmosfera, klimat sprzyjający rozwojowi i twórczej pracy dziecka. Każde dziecko znajdzie u nas miłość ciepło i radość wspólnego przebywania.
  • U nas każdy przedszkolak odnosi sukcesy na miarę własnych możliwości.

Przedszkolny zestaw programów na rok szkolny 2018/2019

Lp.

Nazwa programu

Grupa przedszkolna

1.

Nasze Przedszkole. Program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci.

Wydawnictwo – MAC Edukacja

Małgorzata Kwaśniewska,